lista Aktualności lista Aktualności

Program ZANOCUJ W LESIE

Już od 1 maja będziecie mogli legalnie biwakować na terenie Nadleśnictwa Żołędowo w wyznaczonych fragmentach lasu.

Ważny jest dla Was kontakt z przyrodą i najlepiej odpoczywacie na łonie natury?

A może od dawna interesujecie się bushcraftem, surwiwalem i te tematy nie są Wam obce?

Mamy dobrą informację! Trwający przez rok program pilotażowy, dotyczący legalnego nocowania w lesie, został przekształcony w stały program Lasów Państwowych ,,Zanocuj w lesie''.

Na terenie Nadleśnictwa Żołędowo w ramach programu wyznaczyliśmy dwa obszary widoczne na poniższej mapce (mapka w załączeniu na dole strony):

Lokalizacja widoczna jest również na mapie Banku Danych o Lasach oraz z poziomu aplikacji Mbdl (android) lub APP STORE iPhone - z menu wybierz: mapy BDL - mapa zagospodarowania turystycznego. 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. Regulaminem korzystania z obszarów, który znajduje się w załączeniu na dole strony. 

2. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu. Znajdziesz ją na stronie https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Przed wyjściem do lasu sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem wstępu.

3. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu

4. Z informacjami, gdzie moga być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.

5. Z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków - informacja o okresie zamknięcia i lokalizacja obejść dostępna na stronie nadleśnictwa. 

6. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowiecka mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar, na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu. 

7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu, musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza załączonego na dole strony oraz przesłanie go na adres: zoledowo@torun.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa nadleśnictwa, jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi. 

Kontakt do koordynatora programu ,,Zanocuj w lesie'' w Nadleśnictwie Żołędowo:
Karol Dudojć tel.kom.: 793 993 555, karol.dudojc@torun.lasy.gov.pl