Gry

Tutaj będziecie mogli wybrać się na wirtualny spacer po lesie. Wcielicie się w rolę leśnika i sami wyhodujecie las. A może wolicie zostać „Znawcą leśnych zwierząt”? Znalazłeś w lesie liść? Pomogę Ci rozpoznać, z jakiego drzewa pochodzi. Żądni wiedzy znajdą tu testy, puzzle i prezentacje dotyczące lasu i jego życia.

Leśnoteka

Znalazłeś ciekawą roślinę i chciałbyś poznać jej nazwę? Nie wiesz dlaczego szyszki czasami są zamknięta, a czasami otwarte? Zajrzyj do Leśnoteki. Dowiesz się czym tak pięknie pachnie sosnowy las, kiedy kwitną konwalie i co jedzą łosie.

Fotoblog

Podczas każdego spaceru towarzyszy Ci aparat? Robisz mnóstwo zdjęć ukazujących piękno naszej przyrody. Podziel się z nami swoimi pracami. Nasz ekspert Antoni Kasprzak oceni Wasze prace i pomoże zdobyć umiejętności potrzebne fotografom-przyrodnikom.

Słownik

Las jest pełen tajemnic i trudnych pojęć. Tutaj znajdziesz wyjaśnienia haseł z terminologii leśnej. Kliknij na literkę rozpoczynającą poszukiwane przez Ciebie słowo lub wpisz je w wyszukiwarce, a otrzymasz jego definicję.